Litery znam, więc czytam sam

przez Barbara Kobylarz

11 czerwca 2021 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie czytelnicze pod hasłem “Litery znam, więc czytam sam”. Była to znakomita okazja do wprowadzania dzieci przedszkolnych w świat książki. W spotkaniu udział wzięli uczniowie z klas 1-3 i oddziału przedszkolnego. Chętni uczniowie czytali wyszukane przez siebie utwory literatury dziecięcej. Niektórzy nawet przebrali się za bohaterów czytanych utworów. Gościliśmy więc Elzę w pięknej sukni, Christiano Ronaldo w stroju sportowym oraz lwa. W spotkaniu wzięła także udział Pani Dyrektor naszej szkoły – Małgorzata Kolańska, która przeczytała dzieciom wiersz “Paweł i Gaweł”. Dzieci bardzo zaangażowały się w czytanie, ale też chętnie słuchały. Zapamiętały, że książka to nasz przyjaciel, to okno na świat. Książki można czytać niemal wszędzie, a czytanie w plenerze jest bardzo przyjemne.